پنج شنبه - 2018 آگوست 16 - 5 ذيحجه 1439 - 25 مرداد 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 237346
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1397 10:13
تعداد مشاهدات : 121

مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری

نشست صميمانه با مدير

در نشست صميمانه با مدير خانم حسني به عوامل مؤثر در رشد و خودسازي در جمع كليه طلاب مدرسه علميه الزهرا سلام الله عليها-ري پرداختند.

خديجه ميرنظامي معاون فرهنگي مدرسه الزهرا(سلام الله عليها)-ري از برگزاري نشست صميمانه بامدير درتاريخ سه شنبه 28/1/97از ساعت 10 الي11 درسالن اجتماعات با حضور كليه طلاب وخانم حسني خبر داد.

حسني در اين جلسه ابتدادر مورد عوامل موثر در رشد وخودسازي  همچون سحر، جوع، صمت و... صحبت كرد.

وي در اين زمينه عنوان كرد بهترين كلام (قل ودل) مي­باشد و كلام بايد طوري باشد كه دلالت بر مفهوم نمايد؛ دومين امري كه موجب رشد انسان مي­گردد جوع است انسان بايد از زياده خوري و حشويات خوري اجتناب كند چرا كه براي وجود او مضر مي­باشد؛اين مسئله مورد تاكيد بزرگان نيز ميباشد  به طور­ي كه بعضي از  بزرگان اهل معرفت  خوردن تخمه را مكروه مي­دانند و از نظرآنها اين كار از وادي معرفت به دور است.

در ادامه خانم حسني بنابه درخواست طلاب­،در مورد مسئله مطرح شده در جلسه قبل، يعني راحت طلبي اشاره و تصريح كردند: راحت طلبي مانند خودخواهي شامل ممدوح ومذموم مي­باشد و انسان بايد مراقب باشد اهل راحت طلبي مذموم نگردد، زيرا در صورت پرداختن به چنين امر­ي بعد از مدتي به مرده­ متحركي تبديل مي­شود كه دچار تكبر و شهوت طلبي و...شده است.

وي در پايان با اشاره به اولين سوره نازل شده بر پيامبر گفت: در اين سوره بعد از امر به پيامبر(اقرا)،عنوان شده، انسان تا كمي احساس مي­كند توانايي تسلط بر كسي يا چيزي را دارد طغيان مي­كند و اين طغيان موجبات راحت طلبي را فراهم مي­سازد.

   


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :