سه شنبه - 2018 اکتبر 16 - 6 صفر 1440 - 24 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 223931
تاریخ انتشار : 8 آبان 1396 12:39
تعداد بازدید : 100

کارگروه امر به معروف در مرکز تخصصی حضرت فاطمه(س)

کارگروه امر به معروف در مرکز تخصصی حضرت فاطمه(س)

کارگروه امر به معروف در مرکز تخصصی حضرت فاطمه(س)

بسمه تعالی

گزارش جلسات کارگروه امر به معروف مرکز تخصصی حضرت فاطمه(س)

معاونت فرهنگی مرکز تخصصی حضرت فاطمه(س)، از میان طلاب علاقه­ مند، کارگروه امر به معروف تشکیل داده است. در این کارگروه تصمیم بر این است که اعضاء در ابتدای امر، وظیفه ی امر به معروف و نهی از منکر را در میان طلاب  شروع نمایند و مشکلات موجود ، آسیب شناسی شود و سپس حل معضلات مورد نظر با روشهای مناسب انجام شود.

بدین منظور جلسات توجیهی برای اعضاء این کارگروه، با حضور سرکار خانم دکتر محمودزاده از اساتید مجرب حوزه و دانشگاه، ترتیب داده شده است.

اولین جلسه در تاریخ 96/8/8 تشکیل گردید. در این جلسه سرکار خانم محمودزاده به عنوان استاد راهنمای این کارگروه مباحثی را با اعضاء درمیان گذاشتند.

ایشان در ابتدا از همه­ ی اعضاء خواستند که هدف و دغدغه­ ی خود را در رابطه با این کارگروه مشخص نمایند. و در گام بعدی این موضوع باید آسیب شناسی شود و بررسی شود که چرا بحث امر به معروف  و نهی از منکر از طرف جامعه، موردپذیرش  نیست؟

 ایشان از افراد گروه خواستند تا روشهای پیامبر(ص) برای اصلاح جامعه  را بررسی نمایند. و  جامعه­ ی آن زمان را با  جامعه فعلی  مقایسه نمایند و روش برخورد پیامبر با افراد جامعه خویش را تبیین نمایند. و متذکر شدند که امر به معروف و نهی از منکر با روشهای مختلفی به حسب شرایط مختلف، تغییر می­کند و ما باید بدانیم که درچه شرایطی از چه روشی استفاده کنیم. و فقط در این بجث نباید به تذکر لسانی بسنده نمود و گاهی همین حضور افراد موجه در جامعه خود نوعی امر به معروف تلقی می­شود.

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :