سه شنبه - 2018 اکتبر 16 - 6 صفر 1440 - 24 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 223643
تاریخ انتشار : 7 آبان 1396 9:36
تعداد بازدید : 114

مدرسه علمیه حضرت قاسم بن الحسن(علیهماالسلام)

تربیت صحیح اسلامی

رهبر ما آن طفل13ساله ای است كه بر خود نارنجك می بندد و زیر تانك می رود و...


کوچک اما بزرگ

 

ساعت 12ظهر جمعه 31شهریور1359صدای انفجار مهیبی در بازار "صیف" خرمشهر همه را متوجه خود كرد، دومین انفجار ، سومین و چهارمین ، وحشت و حیرت سر تا پای همه را فرا گرفته بود ، قدرت تصمیم گیری از همه ساقط شده ، تنها فرار بود كه می توانست جانها را نجات دهد.

همزمان صدای سراسری جمهوری اسلامی ایران هجوم بی امان لشگریان عراقی به كشور را اعلام كرد.

فریاد "هل من ناصر ینصرنی" مردم بی دفاع خرمشهر در فضای كشور طنین انداز شده بود.

"محمد حسین فهمیده" صدای مظلومیت مردم خرمشهر را شنید،  سعی داشت خود را به خرمشهر برساند، سن كم او اجازه تنها سفر كردن را به وی نمی داد. باید مدركی ارائه كند ، به ناچار شناسنامه را دست کاری كرد تا وانمود كند سنش بیش از آن است كه دیگران فكر می کنند.

40روز گذشت، مقاومت با تفنگ 1 M در مقابل پیشرفته ترین سلاح های جهانی توان همه را گرفته، بچه های خرمشهری به این نتیجه رسیدند كه تنها ایثار و جانبازی می تواند با تجاوز بعثی ها مقابله كند.

"فهمیده" اكنون در جمع بچه ها بود، تصمیم آن ها را خوب متوجه شده بود با خود دائم تكرار می کرد، باید مقابل تجاوزت دشمن ایستادگی كرد ، نباید گذاشت دشمن پای به خاك مقدس این دیار بگذارد.

آبان ماه سال 59دشمن از طریق بمباران هوایی و آتش پرحجم توپ و خمپاره مطمئن شده بود كه در شهر دیگر هیچ گونه مقاومتی وجود ندارد، به لشگر زرهی خود فرمان حمله به خرمشهر را صادر كرد.

تانک ها با آرایش خاصی، به دروازه های خرمشهر نزدیك و نزدیک تر می شدند، رحمان تنها دیده بان، خبر نزدیك شدن تانک ها را لحظه به لحظه به بچه ها اعلام می کرد، تصمیم گیری خیلی مشكل بود.

بچه های خرمشهری به این نتیجه رسیدند كه تنها ایثار و جانبازی می تواند با تجاوز بعثی ها مقابله كند.

با چی !

آر. پی. جی. ! خمپاره !

هیچی وجود نداشت !

فرار !

فرار ، هم درشأن و غیرت بچه ها نبود.

دیده بان فریاد زد عراقی ها، عراقی ها وارد شهر شدند !

حسین احساس كرد باید كاری كند ، او بارها رشادت لشگریان امام حسین (علیه السلام)را هنگامی که با پدرش به مسجد و روضه می رفت ، شنیده بود ، آرزو داشت روزی فرارسد تا بتواند ارادت خود را به آقا امام حسین(علیه السلام) اظهار كند.

حسین نارنجك را بر كمر بست و حسین گویان زیر تانك رفت، تانك منهدم شد و حسین نیز به حسینیان پیوست.

حركت حسین دارای چنان عظمتی بود كه  پیر مراد انقلاب را به تعظیم واداشت امام خمینی(ره) با خضوع خاص خود فرمود: رهبر ما آن طفل13ساله ای است كه بر خود نارنجك می بندد و زیر تانك می رود و ...

"فهمیده" 13ساله یكی از صدها نوجوان ایرانی بود كه با عبور از ده ها مانع قانونی خود را به جبهه رساند و با خون خود پیام مظلومیت ایرانیان را به گوش جهانیان رساند.

شهید محمدحسین فهمیده نمونه ای از نوجوانان این سرزمین مقدس است كه با آگاهی كامل راه خود را انتخاب و برای پیروزی عقیده و نجات میهن از بذل جان خود دریغ نكردند.

روحش شاد و یادش گرامی باد


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :