سه شنبه - 2018 نوامبر 13 - 5 ربيع الاول 1440 - 22 آبان 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 223623
تاریخ انتشار : 6 آبان 1396 13:12
تعداد بازدید : 175

مدرسه علمیه زهرای اطهر(س)

تهاجم فرهنگی در دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی

خلاصه مقاله: تهاجم فرهنگی در دیدگاه رهبر انقلابگردآورنده: آمنه بشارتی

تلخیص: ناهید رأفتی

مقدمه

دشمنان اسلام سعی می کنند اسلام و انقلاب را در نظر مردم، مخصوصا بانوان، کم رنگ و کم ارزش نشان دهند و تنها راه مقابله با این ترفند دشمن، کار فرهنگی جهادی و بیان دستاوردها و آرمان های انقلاب است.

تزریق تهاجم

رهبر معظم انقلاب در این زمینه فرموده اند: در تهاجم فرهنگی، ملتی را که تحت تهاجم قرار گرفته است را باید به بیماری که افتاده و خودش نمی تواند کاری بکند، تشبیه کرد. آن وقت دشمن آمپولی به او تزریق می کند. آنها ایمان مردم را می گیرند و اعتقاد آنها به انقلاب را سلب می کنند. (1)

لزوم هوشیاری کامل

مقام معظم رهبری می فرمایند: در تهاجم نظامی، شما طرفتان را می شناسید، دشمنتان را می بینید. اما در تهاجم فرهنگی و تهاجم نرم، دشمن را در مقابل چشمتان نمی بینید؛ هوشیاری لازم است.

وظیفه همگانی این است که نگذارید دشمن مثل موریانه ای به جان پایه های فکری و اعتقادی و ایمانی مردم بیفتدو آنها را دچار رخنه کند. همه وظیفه داریم مرزهای ایمانی و روحی خودمان را حفظ کنیم و از همه ی شما عزیزان بخصوص از جوانان خواهش می کنم با هوشیاری کامل، مرزهای فکری و روحی را حراست کنند.

نکته دوم این است که ملت ما نباید احساس کند که دوران مجاهدت به پایان رسیده و خطری ما را تهدید نمی کند. آنها جرأت نمی کنند به این ملت حمله نظامی کنند. دشمن متوجه پشتوانه و استقامت ملی ماست. دشمن وحدت ملی و ایمان عمیق دینی را هدف قرار می دهد. این تهاجم از تهاجم نظامی خطرناکتر است. (2)

نتیجه

نباید خودمان را در قبال کارهای دشمن، به ندیدن و نشنیدن بزنیم. همه ما اگر کمی دقت کنیم و هوشیاری خودمان را بالا ببریم متوجه خواهیم شد که از همه طرف مورد شبیخون فرهنگی قرار گرفته ایم.

کسی که صحنه را می بیند، ملتفت است که دشمن چه کار می کند و در حال شبیخون زدن است.

پی نوشت ها:

1.      دیدار رهبری با دانشجویان، 18/8/85.

2.      بیانات در دیدار اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، 19/9/92.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :