دوشنبه - 2018 اکتبر 15 - 5 صفر 1440 - 23 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192567
تاریخ انتشار : 26 بهمن 1387 13:40
تعداد بازدید : 113

تحقیق پایانی- مدرسه علمیه امام حسن مجتبی (ع)

تجمل گرايي و پيامد هاي آن در زندگي

يكي از مهم ترين مشكلات ، در جوامع امروزی مسأله تجمل و تجمل گرايي است. البته زيبايي هاي مصنوعي وتجمل وخود آرايي مورد عنايت مخصوص قرآن کريم وروايات مذهبي است اما توجه بيش از اندازه به اين امر ممكن است باعث پيدايش عادات ناپسندی هم چون،غرور،غفلت از ياد خدا ،خود پسندي ، خود نمايي شود

 

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

تجمل گرايي و
پيامد هاي آن در زندگي

 

1387

زهره فرهادي

نصيري

فرزانه نیکوبرش

تجمل ،زينت،دنيا،ثروت

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده


يكي از مهم ترين مشكلات ، در جوامع امروزی مسأله تجمل و تجمل گرايي است. البته زيبايي هاي مصنوعي وتجمل وخود آرايي مورد عنايت مخصوص قرآن کريم وروايات مذهبي است اما توجه بيش از اندازه به اين امر ممكن است باعث پيدايش عادات ناپسندی هم چون،غرور،غفلت از ياد خدا ،خود پسندي ، خود نمايي شود . وانسان با پرداختن به اين مسائل راه سعادت وتکامل را که هدف نهايي از خلقتش می باشد از بين می برد . از اين رو در جهت کمرنگ کردن اين مسأله بايد مقدماتی از قبيل عوامل تجمل گرايي، آثار فردی و اجتماعی تجمل گرايي،راهکار های جلوگيری از آن را بايد شناخت و آن ها را از طريق زهد و پارسايي درمان کرد.

در اين تحقيق شيوه جمع آوري اطلاعات به صورت كتاب خانه اي و روند كار به صورت توصيفي و كاربردي مي باشد که در چهار فصل ارائه شده است.

كساني كه لذت وحلاوت مناجات و ذكر خدا را چشيده اند از لذت هاي ديگر بي نياز گشته اند،زيرا در اين لذات عظمت وكرامتي يافته اند كه لذات ديگر دربرابر آن  ارزش خود را از دست داده اند.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :