پنج شنبه - 2018 نوامبر 15 - 7 ربيع الاول 1440 - 24 آبان 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192538
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1390 11:39
تعداد بازدید : 88

تتحقیق پایانی مدرسه علمیه کوثریه

جایگاه تربیت فرزند از دیدگاه قرآن و سنت

به روزی و سیه روزی هر یک از انسانها در گرو تربیت است و این مهم به عواملی چون ساختارفرهنگی،خانواده،محیط آمورزشی، محیط زندگی،محیط کار،حاکمیت سیاسی کشور و کم و کیف تعلیمات بستگی دارد ، این عوامل با هم ارتباط طولی و تکمیلی دارند و در عین حال می توانند همدیگر را خنثی یا تخریب کنند. همه این عوامل به نوعی در قبال انسان و تعلیم و تربیت اومسئولند و در این بین مسئولیت پدر و مادر نسبت به فرزند، بیشتر و مهمتر از دیگر عوامل است.تربیت فرزند در خانواده بایستی قبل از تولد پیش بینی شود و به گزینه هایی مانند انتخاب همسر و ملاک انتخاب آن، آداب آمیزش، دوران بارداری و ... توجه شود. دوران کودکی از نظر پی ریزی اساس زندگی ، اهمیت فوق العاده ای دارد ، تربیت های صحیح یا فاسد اطفال ، سرچشمه مهم نیک و بدهای دوران عمر است.بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه  کوثریه

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

جایگاه تربیت فرزند از دیدگاه قرآن و سنت

 

 

 1390

 

سعیده صادق زاده

 

 

خانم مریم السادات تقوی

 

 

خانم عزت سادات میرخانی

تربیت ، مستندات ، وراثت ، نقش والدین ، فرزندان

 

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

به روزی و سیه روزی هر یک از انسانها در گرو تربیت است و این مهم به  عواملی چون ساختارفرهنگی،خانواده،محیط آمورزشی، محیط زندگی،محیط کار،حاکمیت سیاسی کشور و کم و کیف تعلیمات بستگی دارد ، این عوامل با هم ارتباط طولی و تکمیلی دارند و در عین حال می توانند همدیگر را خنثی یا تخریب کنند. همه این عوامل به نوعی در قبال انسان و تعلیم و تربیت اومسئولند و در این بین مسئولیت پدر و مادر نسبت به فرزند، بیشتر و مهمتر از دیگر عوامل است.تربیت فرزند در خانواده بایستی قبل از تولد پیش بینی شود و به گزینه هایی مانند انتخاب همسر و ملاک انتخاب آن، آداب آمیزش، دوران بارداری و ... توجه شود. دوران کودکی از نظر پی ریزی  اساس زندگی ، اهمیت فوق العاده ای دارد ،  تربیت های صحیح یا فاسد اطفال ، سرچشمه مهم نیک و بدهای دوران عمر است.

بنابراین بعد از تولد تا پایان کودکی باید نکاتی مثل محبت به کودک و عدالت  در آن، عوامل موثر در پرورش شخصیت، هماهنگی در گفتار و رفتار نسبت به کودک ، حقوق کودک،و.... در نظر گرفته شود.همچنین آموزش دین، تعلیم نوعی دوستی،بهداشت روانی،ازدواج جوانان و ... ازعوامل موثرتربیت  دردوران نوجوانی تا جوانی است .بطور کلی  در این نوشتار محقق بر آن است مواردی که در امر تربیت فرزندان  دخیل هستند را مورد بررسی قرار دهد و راهکارهای مناسب جهت نیل به این مقصود، از دیدگاه  ائمه معصومین و سر لوحه همه آنها زندگانی حضرت زهرا(سلام الله علیها) و مسیر  تربیتی آن بزرگوار در این امر خطیررا به والدین گرامی بخصوص مادران که در امر تربیت  نقش اول را ایفا می نمایند ، بیان نماید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :