سه شنبه - 2018 نوامبر 13 - 5 ربيع الاول 1440 - 22 آبان 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 189502
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1394 8:29
تعداد بازدید : 129

تحقیق پایانی-مدرسه علمیه حضرت خدیجه ام المومنین ( س)

ضدارزشها و هشدارها از نظر نهج البلاغه( حکمت 150)

رزش در حوزه های مختلف اعم از اقتصاد، اجتماع، فرهنگ، اخلاقیات و ... ؛ با رویکردهای تخصصی تعریف شده است که ایجاد ارزش در هر چیز می تواند مزیتی رغا ایجاد و آن چیز را از سایر اقلام مشابه خود متمایز کند و این مسیر نیست جز با شناخت ارزش ها و ضد ارزشها که البته لازم به ذکر است که در این تحقیق تنها در حوزه اخلاقیات بحث می شود. فردی که در فرهنگ خاص متولد می شود باید تبعیت از هنجار های همان فرهنگ، تصاحب منزلت های مشخص و اجرای نقش ها یمربوط و مشارکت در زندگی اجتماعی نهاده شده جامعه خود را بیاموزد و چون جامعه ما اسلامی است باید با ارزش ها و ضدارزش های دینی آشنا شد که به توان آن را جامه عمل پوشاند یا از آن دوری کرد. البته در جامعه امروزی هشدارهایی هم وجود دارد که برای انسان چراغ قرمز است و نباید به آن نزدیک شد که در این راستا قرآن و نهج البلاغه و سایر منابع فقهی هشدارهایی به مردم داده اند تا راه صحیح زندگی کردن را بیاموزند و از افکار باطل دست بردارند؛ هشدارهایی که انسان را به سوی یک زندگی متعادل سوق می دهد.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه  حوزه حضرت خدیجه ام المومنین ( س)...

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

ضدارزشها و هشدارها از نظر نهج البلاغه( حکمت 150)

 

1394

فریده آزرمی

خانم دکتر جلالی

سرکار خانم خدایی

ضد ارزش، ارزش، هشدار

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

 

ارزش در حوزه های مختلف اعم از اقتصاد، اجتماع، فرهنگ، اخلاقیات و ... ؛ با رویکردهای تخصصی تعریف شده است که ایجاد ارزش در هر چیز می تواند مزیتی رغا ایجاد و آن چیز را از سایر اقلام مشابه خود متمایز کند و این مسیر نیست جز با شناخت ارزش ها و ضد ارزشها که البته لازم به ذکر است که در این تحقیق تنها در حوزه اخلاقیات بحث می شود. فردی که در فرهنگ خاص متولد می شود باید تبعیت از هنجار های همان فرهنگ، تصاحب منزلت های مشخص و اجرای نقش ها یمربوط و مشارکت در زندگی اجتماعی نهاده شده جامعه خود را بیاموزد و چون جامعه ما اسلامی است باید با ارزش ها و ضدارزش های دینی آشنا شد که به توان آن را جامه عمل پوشاند یا از آن دوری کرد.

البته در جامعه امروزی هشدارهایی هم وجود دارد که برای انسان چراغ قرمز است و نباید به آن نزدیک شد که در این راستا قرآن و نهج البلاغه و سایر منابع فقهی هشدارهایی به مردم داده اند تا راه صحیح زندگی کردن را بیاموزند و از افکار باطل دست بردارند؛ هشدارهایی که انسان را به سوی یک زندگی متعادل سوق می دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :